strona główna forum dyskusyjne
























szukaj słów: w dziale:
Członkostwo w kole

NrDataTreść pytania
156306/12/2011Czy osoba posiadająca obywatelstwo kraju Unii Europejskiej może być członkiem koła łowieckiego PZŁ? Jakie przepisy regulują takie sprawy?
155327/11/2011Chciałbym przystąpić do koła łowieckiego. Wiem, iż trzeba odbyć roczny staż. Natrafiłem jednak na informację, iż ważna jest znajomość z członkami koła. Nie posiadam niestety znajomości w tym kręgu. Czy pomimo tego mam szansę na odbycie stażu i w konsekwencji na członkostwo?
155022/11/2011Czy członek ZK przekazując gospodarzowi obwodu Koła Łowieckiego np. 2 tony zboża, czy 100 sztuk żerdzi powinien mu dać fakturę lub umowę darowizny, aby mógł on (gospodarz obwodu) stwierdzić legalność pochodzenia tych materiałów i przyjąć je na stan obwodu?
154013/11/2011Czy myśliwy może zostać przyjęty do koła warunkowo? Czy nowowstępującemu myśliwemu może zostać postawiony jakiś warunek np. odrobienie określonej ilości godzin? W momencie niewywiązania się z warunku czy myśliwy może zostać wyrzucony z koła?
153104/11/2011Łowczy w naszym Kole nie wykonuje poleceń ZO, nie czyta pism z ZO. Uwagi Prezesa ignoruje, nie dba o gospodarkę łowiecką, ma konflikty z kolegami, jego pasją jest tylko wypisywanie zezwoleń. Sekretarz i skarbnik to jego koledzy, są z nim. Co w takiej sytuacji ma zrobić prezes?
152830/10/2011Obecnie jestem członkiem Polskiego Związku Łowieckiego ale nie posiadam jeszcze pozwolenia na broń. Czy w tej sytuacji ZK może przyjąć mnie do koła?
152225/10/2011Czy są jakieś przepisy mówiące o "przymusowym" przyjęciu myśliwego do koła w miejscu zamieszkania, czy jest to tylko dobra wola Zarządu?
151821/10/2011Czy i w jakim zakresie ma być wypełniania karta ewidencyjna myśliwego? Jakie informacje do karty myśliwy musi, a jakie może podać?
151620/10/2011Od jakiego momentu młody myśliwy może zacząć polować? Czy wystarczy, że zdał egzaminy i otrzymał legitymację PZL, czy też musi zostać członkiem koła łowieckiego, względnie zostać członkiem PZŁ niestowarzyszonym?
150812/10/2011Czy osoby spoza zarządu koła mogą być typowane do odznaczeń łowieckich: brązowy, srebrny i złoty medal? Chodzi mi głównie o myśliwych, którzy ciężko pracują na rzecz gospodarki łowieckiej. W kole, w którym poluję medale przyznawane są tylko osobom z zarządu koła. Prezes koła twierdzi, że osoby, które nie były i nie są w zarządzie nie mają prawa być wybierani do odznaczeń.
150508/10/2011Jestem członkiem niestowarzyszonym z kołem, a poluję już około 10 lat. Postanowiłem w końcu spróbować "dostać" się do koła. W sierpniu 2010 r. złożyłem stosowne dokumenty, na które dostałem ustną odpowiedź, że na razie łowczy chce zobaczyć czy się nadaję, a w kwietniu 2011 r. dostanę formalną odpowiedź. Oczywiście do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi. Czy jest jakiś termin odpowiedzi przez koło na złożone dokumenty o przyjęciu do koła? A jeżeli nie, to czy w ogóle można wyegzekwować odpowiedź (choćby nawet negatywną)?
149703/10/2011Czy jest oficjalny wzór formularza o przyjęcie na staż?
149115/08/2011W dniu 26 lipca zostałem przyjęty do drugiego koła jako członek macierzysty ale w pierwszym też jestem jako członek macierzysty, dodatkowo członek komisji rewizyjnej i członek szacowania szkód łowieckich. W podaniu napisałem do pierwszego koła, że proszę aby w tym kole być jako członek niemacierzysty i związku z nowymi obowiązkami w nowym kole rezygnuje z szacowania szkód. Do kiedy muszę szacować szkody czy mogę od dnia dzisiejszego przestać być w tej komisji?
148912/08/2011Mam pytanie odnośnie jednego paragrafu ze statutu. Chodzi mi o paragraf 152 ustawę 1 punkt 3, która mówi że zarząd może zawiesić w prawach do wykonywania polowania do roku czasu. Rozumiem, że ten rok to jest górna granica a mi chodzi czy istnieje jakaś dolna granica zawieszenia. Czy to tylko zależy od zarządu czy zawiesi np. na tydzień, miesiąc czy 3 miesiące?
148401/08/2011Czy członek koła zawieszony przez ZK na okres 1 roku w prawach do wykonywania polowań, który odwołał się od tej decyzji do WZ a WZ utrzymało karę ma prawo odwołania się do ZO?
147725/07/2011Nasz myśliwy "narozrabiał", został ukarany (na własną prośbę odszedł z naszego Koła) po paru latach wystąpił z pismem do naszego Zarządu Koła o przyjęcie go w poczet myśliwych. Zarząd Koła odpowiedział negatywnie, ale wrzucił ten problem na walnym i to my musieliśmy przegłosować, czy go chcemy, czy nie, (nie przeszedł) i pytanie: czy on nie będąc naszym myśliwym miał prawo się odwoływać do Walnego i czy Zarząd po negatywnym rozpatrzeniu jego prośby, miał prawo wrzucić ten temat na WZ myśliwych?
145717/06/2011Czy kandydat przyjęty na staż do koła ma prawo być obecny i zawierać głos w sprawach działalności koła na Walnym Zgromadzeniu?
145116/06/2011Pytanie dotyczy osoby skazanej przez sad łowiecki odbywającej karę zawieszenia w prawach członka: 1) czy może brać indywidualnie udział w zawodach strzeleckich organizowanych przez PZŁ (takie jak liga strzelecka, czy puchar komisji strzeleckiej przy PZŁ)? 2) w zawodach okręgowych kół łowieckich wystawiony w składzie przez koło łowieckie, organizowanych przez PZŁ? 3) indywidualnie w zawodach strzeleckich, NIE organizowane przez PZŁ?
143621/05/2011Czy walne zgromadzenie członków koła może podjąć uchwałę w sprawie nadania członkostwa honorowego ?
143521/05/2011Kolega z koła został zatrzymany jadąc samochodem pod wpływem alkoholu i został skazany. Odebrano mu broń przez policję. Czy w zwiazku z tym ma prawo głosu na walnym zgromadzeniu. Zaznaczam że nie wiem czy opłacił składkę PZŁ jeśli ma to znaczenie.
poprzednia   3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 z 15   następna

Powrót

Koła łowieckie oraz indywidualnych myśliwych zapraszam do zadawania pytań, poprzez wypełnienie formularza.

Szukaj   |   Ochrona prywatności   |   Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.