szukaj słów:
w dziale:
Wszystkie
Nowowstępujący do PZŁ i koła łowieckiego
Członek w kole niemacierzystym, niezrzeszony
Członkostwo w kole
Zarząd Koła, Komisja Rewizyjna
Walne Zgromadzenie
ZO PZŁ, członkostwo w PZŁ, statut koła
Opłaty w kole, finanse, składki
Kary organizacyjne, rzecznik dyscyplinarny, sąd
Obwód, plany, hodowla, gospodarka, szkody, strażnik
Broń i optyka myśliwska, amunicja
Polowania indywidualne, książka zgłoszeń
Polowania zbiorowe
Zwierzyny ubite, tusze, trofea, ochrona zwierzyny
Polowania komercyjne
Członkostwo w kole
Nr
Data
Treść pytania
1563
06/12/2011
Czy osoba posiadająca obywatelstwo kraju Unii Europejskiej może być członkiem koła łowieckiego PZŁ? Jakie przepisy regulują takie sprawy?
1553
27/11/2011
Chciałbym przystąpić do koła łowieckiego. Wiem, iż trzeba odbyć roczny staż. Natrafiłem jednak na informację, iż ważna jest znajomość z członkami koła. Nie posiadam niestety znajomości w tym kręgu. Czy pomimo tego mam szansę na odbycie stażu i w konsekwencji na członkostwo?
1550
22/11/2011
Czy członek ZK przekazując gospodarzowi obwodu Koła Łowieckiego np. 2 tony zboża, czy 100 sztuk żerdzi powinien mu dać fakturę lub umowę darowizny, aby mógł on (gospodarz obwodu) stwierdzić legalność pochodzenia tych materiałów i przyjąć je na stan obwodu?
1540
13/11/2011
Czy myśliwy może zostać przyjęty do koła warunkowo? Czy nowowstępującemu myśliwemu może zostać postawiony jakiś warunek np. odrobienie określonej ilości godzin? W momencie niewywiązania się z warunku czy myśliwy może zostać wyrzucony z koła?
1531
04/11/2011
Łowczy w naszym Kole nie wykonuje poleceń ZO, nie czyta pism z ZO. Uwagi Prezesa ignoruje, nie dba o gospodarkę łowiecką, ma konflikty z kolegami, jego pasją jest tylko wypisywanie zezwoleń. Sekretarz i skarbnik to jego koledzy, są z nim. Co w takiej sytuacji ma zrobić prezes?
1528
30/10/2011
Obecnie jestem członkiem Polskiego Związku Łowieckiego ale nie posiadam jeszcze pozwolenia na broń. Czy w tej sytuacji ZK może przyjąć mnie do koła?
1522
25/10/2011
Czy są jakieś przepisy mówiące o "przymusowym" przyjęciu myśliwego do koła w miejscu zamieszkania, czy jest to tylko dobra wola Zarządu?
1518
21/10/2011
Czy i w jakim zakresie ma być wypełniania karta ewidencyjna myśliwego? Jakie informacje do karty myśliwy musi, a jakie może podać?
1516
20/10/2011
Od jakiego momentu młody myśliwy może zacząć polować? Czy wystarczy, że zdał egzaminy i otrzymał legitymację PZL, czy też musi zostać członkiem koła łowieckiego, względnie zostać członkiem PZŁ niestowarzyszonym?
1508
12/10/2011
Czy osoby spoza zarządu koła mogą być typowane do odznaczeń łowieckich: brązowy, srebrny i złoty medal? Chodzi mi głównie o myśliwych, którzy ciężko pracują na rzecz gospodarki łowieckiej. W kole, w którym poluję medale przyznawane są tylko osobom z zarządu koła. Prezes koła twierdzi, że osoby, które nie były i nie są w zarządzie nie mają prawa być wybierani do odznaczeń.
1505
08/10/2011
Jestem członkiem niestowarzyszonym z kołem, a poluję już około 10 lat. Postanowiłem w końcu spróbować "dostać" się do koła. W sierpniu 2010 r. złożyłem stosowne dokumenty, na które dostałem ustną odpowiedź, że na razie łowczy chce zobaczyć czy się nadaję, a w kwietniu 2011 r. dostanę formalną odpowiedź. Oczywiście do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi. Czy jest jakiś termin odpowiedzi przez koło na złożone dokumenty o przyjęciu do koła? A jeżeli nie, to czy w ogóle można wyegzekwować odpowiedź (choćby nawet negatywną)?
1497
03/10/2011
Czy jest oficjalny wzór formularza o przyjęcie na staż?
1491
15/08/2011
W dniu 26 lipca zostałem przyjęty do drugiego koła jako członek macierzysty ale w pierwszym też jestem jako członek macierzysty, dodatkowo członek komisji rewizyjnej i członek szacowania szkód łowieckich. W podaniu napisałem do pierwszego koła, że proszę aby w tym kole być jako członek niemacierzysty i związku z nowymi obowiązkami w nowym kole rezygnuje z szacowania szkód. Do kiedy muszę szacować szkody czy mogę od dnia dzisiejszego przestać być w tej komisji?
1489
12/08/2011
Mam pytanie odnośnie jednego paragrafu ze statutu. Chodzi mi o paragraf 152 ustawę 1 punkt 3, która mówi że zarząd może zawiesić w prawach do wykonywania polowania do roku czasu. Rozumiem, że ten rok to jest górna granica a mi chodzi czy istnieje jakaś dolna granica zawieszenia. Czy to tylko zależy od zarządu czy zawiesi np. na tydzień, miesiąc czy 3 miesiące?
1484
01/08/2011
Czy członek koła zawieszony przez ZK na okres 1 roku w prawach do wykonywania polowań, który odwołał się od tej decyzji do WZ a WZ utrzymało karę ma prawo odwołania się do ZO?
1477
25/07/2011
Nasz myśliwy "narozrabiał", został ukarany (na własną prośbę odszedł z naszego Koła) po paru latach wystąpił z pismem do naszego Zarządu Koła o przyjęcie go w poczet myśliwych. Zarząd Koła odpowiedział negatywnie, ale wrzucił ten problem na walnym i to my musieliśmy przegłosować, czy go chcemy, czy nie, (nie przeszedł) i pytanie: czy on nie będąc naszym myśliwym miał prawo się odwoływać do Walnego i czy Zarząd po negatywnym rozpatrzeniu jego prośby, miał prawo wrzucić ten temat na WZ myśliwych?
1457
17/06/2011
Czy kandydat przyjęty na staż do koła ma prawo być obecny i zawierać głos w sprawach działalności koła na Walnym Zgromadzeniu?
1451
16/06/2011
Pytanie dotyczy osoby skazanej przez sad łowiecki odbywającej karę zawieszenia w prawach członka: 1) czy może brać indywidualnie udział w zawodach strzeleckich organizowanych przez PZŁ (takie jak liga strzelecka, czy puchar komisji strzeleckiej przy PZŁ)? 2) w zawodach okręgowych kół łowieckich wystawiony w składzie przez koło łowieckie, organizowanych przez PZŁ? 3) indywidualnie w zawodach strzeleckich, NIE organizowane przez PZŁ?
1436
21/05/2011
Czy walne zgromadzenie członków koła może podjąć uchwałę w sprawie nadania członkostwa honorowego ?
1435
21/05/2011
Kolega z koła został zatrzymany jadąc samochodem pod wpływem alkoholu i został skazany. Odebrano mu broń przez policję. Czy w zwiazku z tym ma prawo głosu na walnym zgromadzeniu. Zaznaczam że nie wiem czy opłacił składkę PZŁ jeśli ma to znaczenie.
poprzednia
3
4
5
6
[7]
8
9
10
11
12
z
15
następna
Powrót
Koła łowieckie oraz indywidualnych myśliwych zapraszam do zadawania pytań, poprzez
wypełnienie
formularza.
Szukaj
|
Ochrona prywatności
|
Webmaster
P&H Limited Sp. z o.o.